Search

Překlady, knihy

Indiánské techniky zdobení ursoními ostny
750 
Vzpomínky bílého Vraního indiána
900 

Výprodej

Kelnatky mix, průměrná velikost je 30 mm, balení 100 ks
Original price was: 3000 Kč.Current price is: 990 Kč.

Výprodej - staré korálky

Staré korálky seed beads – lahvová modrozelená, 100g
220 
Staré korálky seed beads – střední modrá, 100g
180 
Staré korálky seed beads – olivově zelená, 100g
350 

Nejnovější články

Anishinaabeg – Odžibwejové a jejich nejbližší příbuzní

Je-li možno nazvat nějaký kmen prototypem pokud jde o kulturní areál Východních lesů, pak jsou jeho ikonickými představiteli vedle Irokézů bezesporu Anishinaabeg (tj. Odžibwejové a jejich příbuzní). Tito vodní nomádi, z jejichž jazyka pocházejí slova jako kánoe, wigwam, nebo squaw, vytvořili bohatou a rozmanitou kulturu, vycházející z hlubokých šamanistických tradic.

Kalumet z oblasti horní Missouri, Mandan (?), sb. Duke Paul of Würtemberk, British Museum

Catlinitové dýmky zlaté éry bizoních dnů

Dýmka míru či kalumet jsou pojmy, které neodmyslitelně patří k vžité představě o Indiánovi. Dýmky z červeného kamene catlinitu – a nejen ty – skutečně také hrály v osobním, společenském i náboženském životě Indiánů významnou roli. Mnohé byly úchvatnými uměleckými díly, do kterých se promítaly spiritualita, estetické cítění a technologické možnosti daných období.

Několik ukázek perforovaných a rytých broží různých typů

Stříbrné ozdoby používané Indiány oblasti Východních lesů

Ozdoby z mincovního stříbra, původně vyráběné pro Indiány bílými stříbrotepci na objednávku kožešinových společností, se staly dominantním prvkem módní estetiky a statutárním symbolem etnik skoro celé východní poloviny severoamerického subkontinentu. Někteří Indiáni, zejména Irokézové, se postupně také naučili jejich výrobě.

Pouzdro na pušku v athabaském stylu vyrobené autorem článku.

Pouzdro na pušku ve stylu Athabasků

Poté, co jsem si pořídil dlouhou pušku od Kiblera, vyvstala otázka nějakého pouzdra. Puška na táboření dost trpí a pouzdro pomůže. Volba padla na pouzdro na pušku v indiánském stylu kmenů jazykové skupiny Athabaska. Taková pouzdra jsou jednoduchá, stylová a praktická i hezká.

Nejnovější repliky